Site logosu

Kerbela

Ayvalık’ta kırmızı mercanlara sahip bu dalıs reefinin tepesi 28 metrede başlar  55 metreye kadar uzanır. Gorgon ormanlarının  dışında böcek, ıstakoz, mığrı ,müren  ve birçok balık çeşidi görülebilmektedir.Bu noktaya en az 2 yıldız sertifikaya sahip olanlar dalış yapabılmektedır.

Tokmaklar

Gorgonlarla çevrili olan Tokmaklar daha çok teknik dalışlar için uygundur. Tepesi 38 metreden başlayıp 70 metreye kadar uzanmaktadır.

Açık Siğ

Büyük İliosta ve Küçük İliosta adalarının arasında bulunan bu nokta her seviyedeki  dalıcıya hitap etmektedir.Sığlığın tepesi 11 metreden başlayıp 35 metreye kadar uzanmaktadır.

3  Taş

Büyük İliostanın 100 metre açığında bulunan bu nokta,adı gibi 3 büyük taştan olusmaktadır.Balık populasyonu çok zengin olan nokta her seviyedeki dalıcıya uygundur.Tepesi  14 metrede başlayıp 25 metredeye kadar uzanır.

Amfora

İncirli adasının kıyısında bulunan bu nokta  Bizans Amforaları ve beyaz mercanlar barındırmaktadır. Tepesi  19 metreden başlayıp 35 metreye kadar uzanmaktadır.

Ezer Bey

Kırmızı mercanların en güzel  görülebileceği  dalıs noktası olarak bilinir. Tepesi 23 metreden başlayıp 50 metreye kadar uzanır. Gorgonların dışında orfoz ,lagoz, böcek, ıstakoz ,renkli süngerler ve birçok balık çeşidi görülebilmektedir.

Melina

Ayvalık’ın en güzel dalış noktası olarak bilinir. Adanın etrafında 3 ayrı dalış noktası bulunmaktadır. Her seviyeye uygun dalışlar yapılıp, eğitim ve deneme dalışı için uygun ve balık populasyonu olarak çok zengindir.

Mırmırcılar

Küçük bir adacığın çevresinde bulunan geniş bire dalış noktasıdır. 5 metreden balşayıp 22 metreye kadar uzanır.

Deli Mehmet

Tepesi 21 metreden başlayıp 48 metreye kadar uzanır. Gorgon ormanlarıyla çevrili bu nokta en az 2 yıldız dalıcılar için uygundur.

Taş Adası

Adanın kıyısında bulunan nokta 15 metreden başlayıp 30 metreye kadar uzanmaktadır.

Yelken Adası

Adanın kıyısında bulunan nokta 18 metreden başlayıp 33 metreye kadar uzanmaktadır. Birçok balık çeşidinin dışında beyaz tüplü kurt tarlasını bu noktanın en göze çarpan özelliğidir.

İliosta Adası

Adanın kıyısından başlayıp 36 metreye kadar uzanan bu nokta her türlü hava şartlarında dahi dalış yapılabilecek,eşkina sürüleri,mığrı,müren,renkli süngerler ve zengin balık çeşidiyle her seviyeye uygun dalışların dalış yapılabilmesine olanak sağlayan güzel keyifli noktadır.

Kara Ada

Ada kıyısından başlayıp 26 metreye kadar uzanan bu nokta, eski çapaların ve ampora parçalarıyla zengin bir dalış noktasıdır.