Cunda ve Ayvalık arasında yıllardır yolcu taşımacılığı yapan deniz motorları , ulaştırma bakanlığının yasal düzenlemeleri çerçevesinde alınmayan işletme izin belgeleri sayesinde kullanılamama tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Seçimden hemen sonra fiziki düzenlemeler ve yapısal çalışmalarla,iskelelerin can-mal ve yangın emniyeti bakımından bakanlık standartları düzeyine getirilmesi sağlandı.

Geçen yıl tamamlanan düzenlemeler sayesinde Kaymakamlık üzerinden alınan geçici izin belgesi ile geçen yıl motorların bahsi geçen iskelelerden kullanımı sağlanırken, bu sene kullanım mümkün değildi. 

Bu duruma mahal vermemek adına başvurusunu Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğü olarak yapan Ayvalık Belediyesi Kıyı Tesisleri İşletme İzin belgesini alarak, yasal olarak iskeleleri kullanıma açtı.

liman isletme2

Ayvalık’ta kıyı tesisi işletme izin belgesi sadece Setur Marina ve Gümrük Limanında varken , Cunda ve Ayvalık iskeleleri de işletme izin belgesi sayesinde (yasal olarak gereken düzenlemelerde yapıldığı için) artık Belediyemiz bünyesinde can ve mal güvenliği ile işletilebilecek.

Ayrıca mavi kart ile tekneler için atık sahasının oluşturulabileceği , denizlere kaçak olarak boşaltmak zorunda kalan tekneler için atıklarını depolayabilecekleri , denizlerin temiz kalmasına sebep olacak uygulama adına iki iskelemiz Ayvalık’a kazandırılmış oldu.

EN SON YAZILARIMIZ

Cunda ve Ayvalık arasında yıllardır yolcu taşımacılığı yapan deniz motorları , ulaştırma ...
ayvalikrehberi
05/02/2021
Dede Tepe ve Karaayıt Köyü arasındaki dere de olmuştur.Ayvalık, Altınova, Küçükköy ve Dikili ...
ayvalikrehberi
01/02/2021
1 şubat sabah 08:00 saatlerinde merkezüssüYunanistanın Midilli Adası olan ve şiddeti 3 - 3.5 - 5 ...
ayvalikrehberi
01/02/2021
Araç çubuğuna atla
X